Aktualijos

Organizacijos tobulėjimas = individualus tobulėjimas?

2022 12 19

Sunkiai atrastume žmogų, kuris norėtų savo karjerą ir kasdienę veiklą sieti su organizacija, kuriai pastovus tobulėjimas, inovatyvesnių sprendimų ieškojimas, yra svetimybės. Ko gero visi supranta, jog nauji iššūkiai sudaro galimybes ieškoti dar neatrastų sprendimų, kurie mums padeda augti.

 

Daugelio akį „traukia“ tai, kas yra nauja ir aktualu. Arba tai, ko mes neturime patys. Pro petį kartas nuo karto pasižiūrime kuo gyvena kiti, ir kaip jiems sekasi tobulėti. Turbūt sutiksite, jog kaimyno žolė dažniausiai žalesnė? Tačiau ar kiekvienas atranda pirminį atspirties tašką tiek asmeniniame, tiek karjeros tobulėjime? Kalbame ne apie ką kitą, kaip tik apie patį Save.

 

Didžiuojamės, jog Finėjo įmonių grupė jau ne vienerius metus iš eilės sudaro galimybes visiems įmonės darbuotojams mokytis ir periodiškai atnaujinti savo žinias. Tikime, jog individualus tobulėjimas augina ir pačią organizaciją: jos profesionalumą, požiūrį, kultūrą.

 

Būtent šiais metais buvo įdiegta virtuali mokymosi platforma, kurioje darbuotojai, jiems patogiu metu, galėjo išklausyti net penkis pateiktus bendruosius mokymus: nuo IT saugumo mokymų iki Streso, emocijų ir konfliktinių situacijų valdymo mokymų.

 

2022 metais didžioji dalis Ekspedicijos departamento darbuotojų dalyvavo Ekspedicinių paslaugų pardavimo mokymuose su lektoriumi Tomu Ananjevu.  Šių mokymų tikslas: padėti dalyviams įsisavinti naujausias modernaus pardavimo proceso teorines ir praktines žinias, kurios reikalingos aukštesnės vertės klientų generavimui.

Technikos vadybininkai gilino savo žinias mokymuose, kurių kelti uždaviniai buvo šie: sužinoti aptartų sistemų struktūrą ir veikimą, išmokti diagnozuoti ir pašalinti klaidas, gebėti įdiegti diagnostikos programinę įrangą ir užsakyti PIN kodą, išmokti naudoti diagnostikos programinę įrangą ir sužinoti apie galimas atitinkamų sistemų funkcijas.

 

Finėjo įmonių grupės Mokymų komanda su kolegomis iš kitų padalinių 2022 metais paruošė ir suorganizavo net šešis vidinius mokymus Transporto ir Ekspedicijos departamentų atstovams. Taip pat džiaugiamės ir esame dėkingi už iniciatyvą mūsų kolegei, Duomenų analitikei Daivai Dabašauskienei, kuri surengė net du vidinius Excel programos mokymus mūsų kolegoms!

 

„Mokymai organizacijoje, tai šansas pagilinti savo profesines kompetencijas ir tuo pačiu tai indikatorius vadovams įžvelgti kuris darbuotojas yra iš tiesų motyvuotas ir turintis profesinių ambicijų. Dažnai ir patys kolegos ateina ir pasiūlo idėją mokymams ar bent jau gilesniam klausimo aptarimui ir analizei. Kaip taisyklė tai yra ryškūs, aktyvūs komandos žmonės, sergantys už savo ir už komandos rezultatą. Galima sakyti, jog jie yra komandos lyderiai. Jų aktyvumas ir žingeidumas duoda teigiamą naudą visam kolektyvui, paskatina ir kitus nedrąsius kolegas daugiau domėtis, drąsiau klausti ir ieškoti. Mokymų ir diskusijų metu įgytos žinios vėliau pritaikomos kasdienėje veikloje mažinant klaidų tikimybę bei siekiant sprendimų efektyvumo.“,- įžvalgomis apie individualų, o drauge ir organizacijos tobulėjimą, dalinasi Vyresnysis transporto komandos vadovas Gediminas Juškevičius.

 

Tačiau ne tik veiklos specifikos mokymai yra svarbūs. Emocinio intelekto ir kitų įgūdžių puoselėjimas, taip pat yra itin aktualus, siekiant kokybės asmeniniam augimui, o tai tiesiogiai koreliuoja ir su darbine veikla. Esame žmonės kurie kasdien susiduria su daugybe situacijų, kitų asmenų emocijomis. Jas turime mokėti ne tik valdyti, tačiau ir gebėti priimti. Tad šį syk į pagalbą, pasitelkėme mokymus apie savimotyvaciją, žmogaus tipų įvairovę ir panašiai.

 

„Kasmet mokymosi poreikis vis auga. Smagu žinoti, jog Finėjo įmonių grupės darbuotojai noriai dalinasi tobulėjimo galimybėmis ir jas pritaiko kasdieninėje veikloje. Noriu pasidžiaugti ir tuo, jog šiais metais net aštuoni mūsų darbuotojai tapo komandų vadovais! Tai yra itin aukštas rodiklis, parodantis, jog įmonė suteikia galimybes augti.“,- teigia Organizacijos vystymo komandos vadovė Julija Vaičiukynienė.

 

2022 metais Vyresnieji vadovai turėjo galimybė dalyvauti mokymuose, kuriuose tobulino vadovavimo, komandos formavimo, bendradarbiavimo, motyvavimo, įgūdžius. Manome, jog vadovavimo žinių kompetencijos ugdymas taip pat yra tiesiogiai susijęs su individualiu tobulėjimu, savo komandos narių, gerųjų ir stipriųjų pozicijų išryškinimo.

 

„Visų mokslų raktas yra klaustukas.“

H. Balzakas

 

Klauskime, ieškokime ir atraskime. Auginkime savo asmenybę, tobulėkite tiesioginės veiklos specifikoje ir emociniame lygmenyje. Kiekvienas iš mūsų kuriame aplinką ir organizaciją, kurioje gera dirbti. Prisiminkite: jeigu yra klausimas, yra ir atsakymas. Tad ieškokime atsakymų kartu su Finėjas Group!