Aktualijos

Vadovų mokymai: Patyriminio mokymosi komandinė sesija

2023 02 10

Nuolatinis kompetencijų ir įgūdžių ugdymas šiuolaikinėje visuomenėje gali lemti sėkmingą asmeninį ir karjeros kelią. Lyderystė, bendradarbiavimas, gebėjimas pažvelgti į situaciją iš skirtingų perspektyvų, komandos narių su įvairiais asmenybiniais tipais nukreipimas bendro tikslo link, tai yra tikrojo vadovo – lyderio, savybės.

Norėdami vesti organizaciją į priekį, turime kryptingai formuoti darbo drauge kultūrą. Šitai padeda tiek kasdienoje, tiek sudėtingų kompleksinių situacijų sprendime, kuris turi savą dinamiką ir reikalauja ne tik platesnės įžvalgos, tačiau ir veikiančio asmeninio bei komandinio santykio su darbu nežinioje, atsakomybės prisiėmimu bei įtraukiančiu susitarimo procesu.

Vasario 8 dieną, organizacijos viduriniosios grandies vadovai dalyvavo „Patyriminio mokymosi komandinėje sesijoje“, kurios metu drauge puoselėjo  bendradarbiavimo įgūdžius! 

Mokymų dėka, vadovai turėjo galimybę pasitikrinti: kurie iš dabartinių bendradarbiavimo gebėjimų yra stiprybės – tiek asmeniškai, tiek komandiškai bei ties kokiomis savybėmis reikėtų patobulėti. Sesijos metu taip pat buvo mokamasi veikti sprendimo link.

„Labiausiai įsiminė tai, kad keitėsi komandų sudėtys mokymų eigoje. Nauja užduotis – nauja komanda. Komandos formavimo renginio esmė ir yra suformuoti komandą, tad manau, kad tokio tipo mokymų modelis pasiteisino, nes teko pabendrauti su įvairių padalinių kolegomis, kuriuos sutinku tik koridoriuje ar mašinų stovėjimo aikštelėje. Mokėmės ne tik klausytis, bet ir išgirsti ką tau sako pašnekovas. Tuo pat metu mokėmės suprasti tai, kad pašnekovas nebūtinai išgirsta ką tu jam sakai. Galbūt pašnekovas girdi tavo žodžius ir sakinius, tačiau interpretuoja žinutę pagal save: esamą nuotaiką, turimus lūkesčius ir panašiai.“,- mintimis dalinosi transporto komandos vadovas Jonas Kamčatnas.

Mokymai nuo pirmos minutės, kaip teigia Teisės ir žalų administravimo komandos vadovė Rūta Mačiulytė, išsiskyrė iš visų kitų anksčiau vykusių mokymų savo aktyviu formatu – nebuvo skaidrių, jokios teorijos, sėdėjimo, klausymo. „Mes tiesiog puikiai leidome laiką žaisdami kortomis, konstruodami lentynas ir panašiai. O mokymų tikslai: komunikacija, taisyklės, požiūris ir bendradarbiavimas, netikėtai imdavo ir išryškėdavo veikloje savaime. Ačiū tokiems kūrybingiems lektoriams ir ačiū Green Town už skanią vakarienę!”,- pasakoja R.Mačiulytė.

Transporto komandos vadovas Renatas Masidunskas taip pat dalinasi savo įžvalgomis po mokymų sesijos: „Informacija buvo pateikiama per aktyvius užsiėmimus į kuriuos mažiau ar daugiau buvo įtrauktas kiekvienas mokymų dalyvis, todėl laiko nuobodžiauti nebuvo. Užduočių metu supratau, kaip veikia vienas ar kitas komunikacijos principas, tai privertė susimąstyti apie kasdienius iššūkius ir kaip su jais tvarkomės savo kasdieninėje veikloje. Supratau, jog pasakymas „puikiai” ne visuomet ir ne visiems gali reikšti „puikiai”, o sėkmės receptas susideda iš aiškios komunikacijos, suderinto veiksmų plano, daug praktikos ir noro pagerinti rezultatą.“

Dėkojame mokymų specialistams: Jūratei Žalienei ir Mantui Žalkauskui bei visai OVC Consulting komandai už bendradarbiavimą.

Ačiū Green Town, už svetingą priėmimą ir gardžią vakarienę!